Szkoła Podstawowa
im. Powstańców Wielkopolskich
w Miałach

Szkolny rajd śladami partyzantów z Puszczy Noteckiej

  II Szkolny Rajd dla Niepodległej stał się faktem! Stało się! Przeszło 40 kilometrów dla Niepodległej - oto co każdy z uczestników rajdu ofiarował Ojczyźnie w jednym z pierwszych dni nowego roku szkolnego. 

            W środę, 4 września grupa przeszło 30 uczniów odbyła rajd rowerowy z Miałów do Karwina. Odszukiwaniu śladów partyzantów z oddziału „Mur” towarzyszyło poznawanie lokalnej historii związanej z II wojną światową. Uczniowie żadnej ze szkół nie mogą samodzielnie wyprawiać się w świat, dlatego nauczyciele: p. Monika Kornacka, p. Joanna Ignaszak oraz p. Magdalena i p. Arkadiusz Słabigowie postanowili sprawować opiekę nad tą liczną gromadą. Skutecznie i z oddaniem wspierały ich działania wychowawcze nieocenione panie z Rady Rodziców: p. Paula Gulik i p. Weronika Haufa-Dworzyńska, dzieki którym wyjazd stał się jeszcze bardziej bezpieczny i świetnie zorganizowany.
            Przygód było wiele, do pokonania trasa czasem bardzo ekstremalna, a na odzew odpowiedzieli zarówno uczniowie najstarsi, z klas VIII i VII, jak i ci młodsi, z klasy VI i V. Łatwo nie było, pomimo dobrych nastrojów, przepięknej pogody i wielkiej ambicji cyklistów.
            Szczególne podziękowania kierujemy na ręce życzliwych mieszkańców Karwina, którzy pomogli w naprawie roweru jednej z uczennic.
                                                                                                                                     Magdalena Słabig