Szkoła Podstawowa
im. Powstańców Wielkopolskich
w Miałach

SUKCESY I AKTYWNOŚĆ NASZYCH UCZNIÓW

Uczniowie naszej szkoły podczas całego roku szkolnego aktywnie włączają się w różne akcje i uroczystości oraz godnie reprezentują SP podczas różnych konkursów.

    W karnawale uczestniczyli w szkolnym konkursie piosenki w języku angielskim. "Anglojęzyczni" wykonawcy wywarli spore wrażenie na kolegach i koleżankach. Wszystkim gratulujemy i życzymy powodzenia w rozwijaniu swoich talentów wokalnych.

   W marcu nasi młodzi mężczyźni zaprezentowali paniom program artystyczny z okazji Dnia Kobiet - serdecznie dziękujemy Im za wkład pracy, który chyba u każdej z koleżanek i pań wywołał uśmiech na twarzy.

   Uczniowie włączyli się aktywnie również w obchody Dnia Świętego Patryka - patrona Irlandii, który odbył się w naszej szkole 22.03.2019 roku. Uczniowie obejrzeli tematyczną prezentację multimedialną. Wszystkie informacje przedstawiła uczennica VIII klasy Julia Sikora, następnie Wiktoria Wołyniec – uczennica klasy VI, zapowiedziała uczestników biorących udział w I Szkolnym Konkursie na recytację limeryku w języku angielskim. W konkursie udział wzięło pięcioro odważnych: Martyna Wika (kl.V); Małgorzata Kasper (kl.VII); Aleksander Sikora (kl.V); Wojciech Nowak (kl.VII) oraz Wiktor Jessa (kl. VIII), który okazał się bezkonkurencyjny dla współzawodników i zajął I miejsce. Na zakończenie wszyscy uczniowie obecni na apelu otrzymali słodkie podziękowania z „garnca złota” Leprechuna. Wszystkim dziękujemy za udział, a nagrodzonym serdecznie gratulujemy.

   W kwietniu w Rosku odbył się XXX Gminny Konkurs Recytatorski.   Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Wojciech Piechowiak, Maria Szymańska, Cezary Jechalik, Wiktoria Wołyniec, Joanna Bilska, Małgorzata Kasper i Julia Sikora. Konkurs przeprowadzono w 3 kategoriach wiekowych. W kategorii  klas 1- 3 drugie miejsce zdobył Wojciech Piechowiak, trzecie miejsce zdobyła Maria Szymańska, wyróżnienie przyznano Cezaremu Jechalikowi. W kategorii  klas 4- 6  drugie miejsce przyznano Wiktorii Wołyniec. W kategorii  klas 7- 8 i gimnazjum drugie miejsca zajęły Małgorzata Kasper i Julia Sikora. Wszystkim uczestnikom konkursu bardzo dziękujemy i    życzymy dalszych sukcesów.